علت صدای داکت اسپلیت و نحوه رفع آن

علت صدای داکت اسپلیت و نحوه رفع آن

علت صدای داکت اسپلیت و نحوه رفع آن

علت صدای داکت اسپلیت ونحوه ی رفع آن: داکت اسپلیت یک وسیله سرمایشی و گرمایشی است که معمولاً با مشکل صدای زیاد همراه است. برخی از علت های این صدا عبارتند از: نصب نادرست داکت، وجود رطوبت، وجود معایب در قطعات داخلی داکت و زمینه های خرابی و خراشی در دستگاه. برای رفع این مشکل، توصیه می شود با تعمیرکاران مجموعه آسان کار تماس بگیرید.

tel:09331405570

09331405570

علت صدای داکت اسپلیت چیست؟

نصب نامناسب کویل داکت اسپلیت

 

1- نصب نادرست کنداسور داکت اسپلیت:

نصب کندانسور، یکی از اجزای داکت اسپلیت که باید در خارج منزل نصب شود، باید با دقت و در مکان مناسبی انجام شود. یکی از عواملی که در نصب داکت اسپلیت باید به آن توجه کنیم، مکان نصب کندانسور است. از اهمیت مکان تراز بودن نصب کندانسور غافل نباشیم، زیرا عدم تراز بودن مکان توجه به آن می‌کند که کندانسور در هنگام عملکرد صدا زیادی تولید کند. در کشورهای اروپایی و آمریکا برای نصب یونیت خارجی کندانسور را در حیاط منزل نصب می‌کنند، اما در ایران معمولاً در پشت بام نصب می‌شود. این موضوع باعث می‌شود که صداهای تولید شده توسط کندانسور، مزاحمت جدی برای ساکنان منزل شود.

2- کانال کشی نامناسب داکت اسپلیت:
کانال کشی داکت اسپلیت، راهی برای انتقال هوا از یونیت داخلی به محیط است. اگر کانال به درستی نصب شود، صدای اضافی ایجاد نمی‌کند. همچنین اجرای کانال هوای برگشت کمک می‌کند تا مکش هوا بهتر اتفاق بیفتد و فشار روی یونیت داخلی کمتر شود که باعث کاهش صدا می‌شود.

3- نصب نامناسب کویل داکت اسپلیت:
نصب مناسب کویل کویل‌ها عموما شامل نصب روی یک پایه فلزی است. همچنین، تراز بودن مکان نصب کویل نیز بسیار مهم است. اگر کویل به طور مستقیم و تراز بر روی پایه قرار بگیرد، صدایی آزار دهنده تولید نخواهد شد.

 

پره های بلوور فن آسیب دیده باشند

4- پره های بلوور فن آسیب دیده باشند:
بلوور فن در داکت اسپلیت یک قسمت اصلی است که برای عبور هوا از داخل سیستم تهویه کاربرد دارد. به عنوان یک قسمت متحرک، لزوم دارد که همچنان به درستی عمل کند تا صداها و عیب‌های احتمالی در سیستم را جلوگیری کند.
ممکن است در برخی موارد، پره‌های بلوور فن دچار خرابی و تاب برداشتن گردند که این می‌تواند منجر به ایجاد صدای ناخوشایند و متفاوتی در داکت اسپلیت شود. برای حل این مشکل، باید پره‌های فن تعمیر یا تعویض شوند تا عملکرد صحیح داکت اسپلیت بهبود یابد و صدای غیرعادی برطرف شود.
با توجه به پیچیدگی‌های فن داکت اسپلیت، تعمیر و تعویض آن به تخصص و تجربه متخصصان مجرب نیاز دارد. بنابراین توصیه میکنیم با مجموعه آسان کار تماس بگیرید.

5- ممکن است فیلتر و یا کندانسور داکت اسپلیت کثیف و جرم گرفته باشد:
هنگام استفاده طولانی مدت از داکت اسپلیت، فیلتر یا کندانسور دستگاه آلوده و کثیف می شود. این آلودگی می تواند باعث صداهای ناخوشایند و ایجاد مشکلات در عملکرد دستگاه شود. برای رفع این مشکل، می توانید با یک تعمیرکار ماهر تماس بگیرید.

6- داکت اسپلیت روغن کاری نشده باشد:
سرویس و نگهداری داکت اسپلیت الزامی است. بعد از سرویس دستگاه، روغن کاری مناسب نیز باید انجام شود. در صورتی که داکت اسپلیت سرویس و روغن کاری نشود، ممکن است علتی برای صدای نامطلوب آن باشد. بنابراین، سرویس و روغن کاری داکت اسپلیت را جدی بگیرید تا مشکلاتی مانند صدای زیاد و خرابی قطعات دستگاه به وجود نیاید.

داکت اسپلیت

چرا مجموعه ی آسان کار؟

خدمات آسان کار برای رفع صدای داکت اسپلیت، دارای مزایایی می باشد که به مشتریان اطمینان می دهد. مجموعه ما در تمام روزها حتی در روزهای تعطیل خدمات سرویس و تعمیر را ارائه می دهد. متخصصین ماهر آسان کار در 24 ساعت شبانه روز در تهران، کرج آماده کمک رسانی و تعمیر وسایل مشتریان هستند. تعمیرکاران ما با تجربه در تمام برندهای موجود در بازار مسلط هستند و هزینه تمام شده برای مشتری کاهش می یابد. تعمیر و عیب یابی دستگاه در حضور مشتری و با نظارت او انجام می شود و گارانتی بلند مدت برای خدمات ارائه شده به مشتریان داده می شود. در صورت عدم رضایت مشتری، موضوع تا جلب رضایت او بررسی خواهد شد.

راه های کاهش صدای داکت اسپلیت

1- استفاده از پوشش عایق برای داکت اسپلیت:
استفاده از پوشش عایق برای یونیت داخلی یا هواساز و بدنه کانال کشی، با استفاده از عایق آکوستیک یا پشم شیشه، قادر است به طور قابل توجهی صدای داکت اسپلیت را کاهش دهد. همانطور که قبلا ذکر شد، یونیت داخلی همراه با صدا و لرزش است و این عایق‌ها به ما کمک می‌کنند تا به طور قابل توجهی لرزش‌ها را کاهش دهیم و علاوه بر این، از اتلاف انرژی نیز پیشگیری کنیم.

2- استفاده از دیجی کنترلر برای داکت اسپلیت:
استفاده از دیجی کنترلر، یک قطعه است که می‌توان آن را بر روی داکت اسپلیت‌هایی که اینورتر ندارند نصب کرد. با نصب دیجی کنترلر، وظیفه کنترل کارکرد اینورتر را بر عهده می‌گیرد. این قطعه شامل ترموستاتی است که بر اساس دمای اتاق، کارخانه فن را تنظیم می‌کند. با کاهش سرعت چرخش فن، همچنین میزان صدای تولید شده تا حدود 15 تا 30 دسیبل کاهش می‌یابد. اما باید توجه داشت که دیجی کنترلر فقط بر روی برخی از مدل‌های داکت اسپلیت قابل نصب است.

راه های کاهش صدای داکت اسپلیت

تعمیر صدای داکت اسپلیت در کرج 

مجموعه آسان کار یک شرکت تخصصی در زمینه تعمیرات تعمیرات انواع کولر گازی، داکت اسپلیت و پکیج در کرج است. تعمیر صدای داکت اسپلیت به عنوان یکی از خدمات این شرکت، شامل تشخیص و رفع عیب صدای ناشی از سیستم داکت اسپلیت می‌باشد.

تیم تخصصی و مجرب مجموعه آسان کار با استفاده از تجهیزات حرفه‌ای و روش‌های پیشرفته، با دقت و حرفه‌ایت صدای داکت اسپلیت را تشخیص داده و عیب را برطرف می‌کند تا سیستم سرمایشی شما مجددا به حالت ایده‌آل برگردد. با استفاده از خدمات تعمیر صدای داکت اسپلیت ارائه شده توسط مجموعه آسان کار، شما می‌توانید از کیفیت بهینه و عمر طولانی تر سیستم داکت اسپلیت خود لذت ببرید.

شماره تماس با نمایندگی تعمیر و نصب داکت اسپلیت در کرج
09331405570