نصب وتعمیر کولر گازی در شاهین ویلا

نصب وتعمیر کولر گازی در شاهین ویلا

نصب وتعمیر کولر گازی در شاهین ویلا

نصب وتعمیر کولر گازی در شاهین ویلا:ما در این مقاله قصد داریم نصب ،سرویس و تعمیر کولر گازی بطور کامل و

09331405570
09331405570

جامع در مورد این دستگاه اطلاعات کافی به شما دهیم. تا اینکه شما بهتر بتوانید مشکل پیش آمده برای دستگاه خود را تا جای ممکن خودتان برطرف کنید .

به معرفی دستگاه کولر گازی و اجزا و قطعات و نحوه کارکرد آن ها و مشکلاتی که برای دستگاه به وجود خواهد آمد و نحوه تعمیر و سرویس کولر گازی در کرج  و برطرف کردن آن ها و همچنین راه های نگهداری درست از دستگاه ، نصب و راه اندازی کولر گازی، سرویس کلی و شارژ گاز کولر گازی می پردازیم.

 

نصب وتعمیر کولر گازی در شاهین ویلا کرج 

کولرهای گازی و داکت اسپلیت‌ ها نقش بسزایی در خنک‌ کردن محل های مورد استفاده در فصول گرم سال دارند. به صورتی که چند ساعت از کار افتادن آن ها، تحمل گرما را برای ما بسیار دشوار می‌کند. فیلترها، کویل‌ها و فن های کولر گازی، از قسمت هایی هستند که لازم است به طور منظم تعمیر و نگهداری شوند تا دستگاه طول عمر بیشتری داشته باشد.

به منظور سرویس و تعمـیر کولر گازی به یک شرکت خدماتی معتبر و با تجربه مراجعه نمایید.
هدف از تعمیر و سرویس کولر گازی این که با خرابی های ناگهانی که امکان دارد رخ بدهد و دچار دردسر نشوید و دمای محیط مورد نظر مطلوب باقی بماند.
امروزه افراد کمی از اهمیت سرویس و تعمیرات کولر گازی مطلع هستند . به همین علت مجددا مجبور به خرید دستگاه می شوند.

کولر گازی چیست ؟

کولر گازی نوعی سیستم HVAC است که قادر به تولید سرمایش و نیز گرمایش می باشد. درحقیقیت کولرگازی به عنوان دستگاه تهویه مطبوع در راستای کمک به سیکل تبرید تراکمی‌ و کنترل دمای محیط مورد استفاده قرار میگیرد.در برخی کولرهای گازی سیستم ضدعفونی و کنترل رطوبت هوا مجهز هستند .

نصب وتعمیرات کولر گازی در شاهین ویلا
نصب وتعمیرات کولر گازی در شاهین ویلا

اجزاء و قطعات کولر گازی 

کارکرد کولرگازی عبارت است از فرایندی تکراری شامل گرفتن هوای گرم داخل محل مورد استفاده و کاربرد از فرایند تبخیر مایع مبرد موجود در اواپراتور کولرگازی جهت تبدیل هوای گرم به هوای مطبوع و خنک. همه قسمت ها و قطعات داخل کولر گازی مانند اواپراتور،شیر انبساط، لوله مویین، کندانسور،کمپرسور کولر گازی در دو جزء اصلی دستگاه تعبیه شده است.

که این دو قسمت عبارتند از :

1.یونیت داخلی کولر گازی

یونیت داخلی در واقع وظیفه اصلی را در خنک کردن محل مورد استفاده با کاربرد از فن خنک کنند و اواپراتور کولر گازی دارد و شامل قسمت های حساس دیگری مانند فیلتر و برد کولر گازی نیز می باشد.

 • فن (خنک کننده) کولر گازی
 • اواپراتور کولر گازی
 • فیلتر کولر گازی
 • درپوش و دریچه کولر گازی

2.یونیت خارجی کولر گازی

این قسمت از یک سیستم کولر گازی می باشد که شامل کمپرسور، فن کندانسور ، برد مدار و سیم پیچ تبادل حرارت می باشد که بیرون از ساختمان قرار می گیرد و مبرد را به یونیت داخلی خود پمپاژ می نماید. در عموم مردم از این یونیت به عنوان کندانسور یا مبدل حرارتی عنوان می شود.

نصب وتعمیرات کولر گازی در شاهین ویلا
نصب وتعمیرات کولر گازی در شاهین ویلا

مشکلات رایج کولر گازی در شاهین ویلا

1- بدنه کولرگازی برق ندارد .
2- باد کولر گازی خنک نمی باشد.
3- کولرگازی صدا تولید می کند.
4- گرمای اسپلیت کار نمی کند.
5- اسپلیت لرزش دارد.
6- ریموت کولر گازی عمل نمی کند.

نصاب و سرویس کار کولر گازی در شاهین ویلا

اگر که قصد خرید و یا تعمیر کولر گازی و اسپلیت را داشته باشید باید ، مراحل نصب و تعمیرات آن توسط فردی ماهر انجام شود.تا از رخ آمدن هرگونه مشکل جدید برای دستگاه جلوگیری شود.

دراین حال که نصب و یا تعمیرات اسپلیت(کولرگازی) به درستی انجام نشود، خسارات زیاد و جبران ناپذیری را در دراز مدت به همراه خواهد داشت در نتیجه خوب است در صورت بروز مشکل در اسرع وقت نسبت به برطرف کردن آن اقدام کرد.

هزینه تعمیر کولر گازی در شاهین ویلا چقدر است ؟

هزینه تعمیرات کولر گازی به قطعه معیوب وبه  مقدار خرابی بستگی دارد.

شرایط لزوم تعمیر کولر گازی

کولر گازی یا اسپیلت یک وسیله سرمایشی محبوب برای تهویه مطبوع هوای محیط است.

 • ایجاد باد گرم در دستگاه (علت باد گرم کولر گازی)
 • تولید صدای بیش از حد توسط کولر گازی
 • قطع و وصل شدن جریان برق در کولر
 • سوختن فن

نصب وتعمیرات کولر گازی در شاهین ویلا

نصب وتعمیر کولر گازی در شاهین ویلا

 

تعمیر کار کولر گازی  در شاهین ویلا چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

 • عیب یابی و یافتن ریشه مشکل
 • سرویس کولر گازی پنجره ای
 • تعمیر کمپرسور کولر گازی
 • نصب کولر گازی
 • تعمیر و تعویض برد
 • شارژ گاز کولر گازی
 • تعمیر یا تعویض برد و خازن کولر گازی و اسپلیت
 • سرویس کولر گازی
 • تعمیر فن داخلی

تعمیرات کولر گازی درشاهین ویلا کرج 

واحدهای تهویه کولر گازی اکثراً قسمت هایی از یک سیستم سرمایش و گرمایش کامل هستند. واحدهای کولر گزی مرکزی جزو قسمت هایی از یک سیستم گرمایش و سرمایش کل هستند. در هر شرایط تعدای مولفه وجود دارند که باعث کارکرد نادرست دستگاه می‌شوند.

1.عدم هماهنگی با دمای تنظیم شده:

هر سیستم کولر گازی در روزهای با دمای بالا اندکی سختتر عمل می‌کند، اما اگر سرمای کافی را نتواند تولید ‌کند، به احتمال زیاد مشکلی دارد. هنگامی که نیازمند به سرمای بیشتر باشد، یک واحد کوچک با مشکل روبرو می‌گردد. سطوح پایین مبرد می‌تواند باعث شود چرخه خنک کننده طولانی‌تر و کمتر صورت گیرد. فیلتر هوای کثیف، کویل اواپراتور یا کویل کندانسور کثیف می‌تواند کارایی دستگاه را مختل کند. پس لازم است فیلتر هوا را تمیز یا تعویض کرده یا در شرایط نیاز با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

2.بی‌وقفه کار کردن با اندکی توقف:

اگر سیستم شروع به کار می‌کند و بارها و بارها خاموش شود. احتمالا سیستمی که نصب شده مناسب نیست. سطوح پایین مبرد نیز می‌تواند برای کارکرد سیستم‌های کولر گازی سخت باشد و باعث شود که نامرتب کار کنند. احتمال دارد فیلتر هوا مسدود یا بیش از حد کثیف و کویل اواپراتور یخ زده یا کثیف باشد . این نیز می‌تواند اثرگذار باشد. تمیز کردن یا تعویض فیلتر هوا می‌تواند کمک بسزایی داشته باشد، ولی جهت تمیز کردن کویل اواپراتور لازم است با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

نصب وتعمیرات کولر گازی در شاهین ویلا

 

3.جریان هوا ضعیف یا بدون جریان هوا

کولرهای گازی دو مرحله‌ای یا چند مرحله‌ای اکثراً برای مدت زمان زیادی با تنظیمات فن اندک کار می‌کنند. چنانچه دمای داخل خانه با دمایی که بر روی ترموستات تنظیم شده تطابق داشته باشد. سیستم شما به صورت معمولی کار می‌کند. با این حال، اگر جریان هوا ضعیف یا بدون جریان هوا باشد، دمای درون محیط همچنان بالا می‌رود و احتمال دارد مشکل داشته باشد. این مشکل می‌تواند علامتی از کثیفی فیلترهوا یا مشکلی در دمنده یا موتور فن واحد درونی باشد. قبل از تماس با تعمیرکار متخصص، فیلتر هوا را عوض کنید.

4.دستگاه اصلا کار نمی‌کند:

قبل از تماس با تعمیرکار متخصص، ترموستات دستگاه را چک نمائید تا از روشن بودن سیستم اطمینان پیدا کنید. سپس کنتور برق را چک کنید که فیوز قطع نشده باشد. همچنین فیلتر هوا را از لحاظ آلودگی و گرفتگی بیش از حد چک نمائید. اگر همه موارد ذکر شده مشکلی نداشت، وقت آن رسیده برای تعمیر کولر گازی اقدام کنید. بیشتر دستگاه‌ها شامل بعضی از سنسورهای درونی بوده و می‌توانند در شرایط غیر معمول به طور خودکار خاموش شوند تا به سایر اجزا مانند کمپرسور، کویل اولپراتور و کویل کندانسور خسارت وارد نشود.

5.مصرف بالای انرژی:

در فصل گرما احتمال دارد به دلیل کار بسیار دستگاه، مصرف برق آن افزایش می رود. اگرچه مصرف انرژی در مقایسه با سال قبل افزایش پیدا کرده، وقت آن رسیده دستگاه را چک کنید. فیلتر هوا و کویل کندانسور را از لحاظ انسداد و کثیفی بررسی کنید. چنانچه همه موارد بالا مشکلی نداشت یا مشاهده کردید. یخ روی کویل بیرونی یا لوله مسی مبرد جمع شده، برای تعمیر کولر گازی اقدام نمایید.

کلام آخر

توصیه ما به شما برای افزایش طول عمر کولر گازی باید به چند نکته توجه کرد. درزگیری و عایق بندی مناسب باید در اطراف کولر انجام شود. نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار گیرد. برای افزایش کارایی کولر گازی پنجره ای می توان از اینورتر استفاده کرد. اینورترها مصرف انرژی را کاهش می دهند. نگهداری به موقع و شستشوی منظم فیلترها باعث عملکرد بهتر کولر می شود.

برای نصب و تعمیر کولر گازی یا اسپلیت خود می توانید روی آسان کار  در تمام مناطق کرج(عظیمیه، جهانشهر، گوهردشت  ، مهرشهر ، باغستان ، درختی ، آزادگان و…)حساب کنید در اسرع وقت برای سرویس و تعمیر سرویسکاران خود را می فرستیم و برای نصب کولز گازی های خودتا از نصابان باتخربه و ماهر ما استفاده کنید .

برای سرویس و نصب وتعمیر کولر گازی در شاهین ویلا کرج  با آسان کار تماس بگیرید.

شماره تماس :09331405570 
اتساپ:09331405570