اجرای لوله کشی مسی کولر گازی 

اجرای لوله کشی مسی کولر گازی 

اجرای لوله کشی مسی کولر گازی 

اجرای لوله کشی مسی کولر گازی : برای لوله کشی کولر گازی از لوله های مسی نیز استفاده می شود از ویژگی های لوله مسی برای اجرای دستگاه کولر گازی قابلیت خم کاری و جوش کاری و فیتینگ شدن به اتصالات برنجی رامیتوان گفت، لوله مسی به آسانی پوسیده و سولفات نمی شود ولی ضعف مهم ان در خشک بودن لوله می باشد که احتمال دو پهن شدن(له شدن) در حین کار و یا بعد از پایان کار تا مرحله نصب دستگاه وجود دارد.
لوله کشی مسی
اجرای لوله کشی مسی کولر گازی

ضخامت لوله مسی کولر گازی 

لوله های مسی در ضخامت های متفاوتی ساخته می شوند و از ضخامت 0/35 میلیمتر تا 1/5 میلیمتر وجود داره که بستگی به کاربرد لوله مسی دارد.

انتخاب سایز مناسب برای لوله مسی کولر گازی

اگر سایز لوله های مسی کولر گازی به صحیحی انتخاب نشود میتواند در عملکرد و بازدهی دستگاه تاثیر منفی بگذارد . به این نکته توجه داشته باشید که مناسب با هر کولر گازی سایز مناسب برای لوله مسی را انتخاب کنید تا در آینده مجبور به تعویض لوله وپرداخت هزینه های بیشتر نشوید.
لوله کشی مسی در کولر گازی
اجرای لوله کشی مسی کولر گازی
 

سایز لوله مسی کولر گازی

1.لوله مسی کولرگازی 9000 : لوله مسی رفت این نوع سایز 1/4 اینچ و برگشت 3/8 2.لوله مسی کولر گازی 18000 : لوله مسی رفت این نوع سایز 1/4 اینچ و برگشت 1/2 3.لوله مسی کولرگازی 24000 : لوله مسی رفت این نوع سایز 3/8 اینچ و برگشت 5/8 4.لوله مسی کولر گازی 30000 : لوله مسی رفت این نوع سایز 3/8 اینچ و برگشت ¾  
بیشتر بخوانیم :کولر گازی چیست؟،علت صدای داکت اسپلیت و نحوه رفع آن

لوله کشی توکار کولر گازی و اسپلیت

کولرهای گازی از دو تیکه داخلی و خارجی ساخته شده اند و برای اتصال این دو تیکه از کابل و لوله های رابط کولر گازی (لوله مسی) استفاده می شود که وجود این این رابط ها در بیشترموارد سبب به وجود آمدن مشکلاتی از قبیل زشت کردن نمای ساختمان یا اشغال کردن فضای زیادی از ساختمان شده است.

مراحل قبل از انجام تست فشار سیستم کولر گازی 

پیش از تست، بايد تمامی مسيرها نهايي شده باشد، در صورت هرگونه تغيير در سيستم لوله كشي بايد دوباره کل مراحل تست تكرار شود. هيچ بخش از دستگاه لوله كشي، نبايد قبل از آزمايش پوشانده شده يا داخل اجزاي ساختمان پنهان گردد. شما باید كنترل كنيد كه تمامي مهره ماسوره ها تا 1 الي 2 دنده به آخر كاملاً سفت شده باشند.
لوله کشی مسی در کولر گازی
اجرای لوله کشی مسی کولر گازی

ویژگی های لوله مسی کولر گازی

لوله مسی کولر گازی در اندازه و ابعاد های متفاوت ۵ الی ۲۰ متری تولید می شود. کابل های مسی ۵ متری برای اتصال یونیت های داخلی و خارجی دستگاه های تهویه مطبوع، از جمله کولر گازی استفاده می شود. همچنین، ضخامت لوله مسی کولرهای گازی متناسب با نوع کاربری و شیوه استفاده، در محدوده ۰.۰۳۲، ۰.۰۴۹، ۰.۰۶۵، ۰.۸۱ و ۰.۹۰ اینچ قرار دارد.

سایز لوله های کولر اسپلیت

لوله کشی مسی
اجرای لوله کشی مسی کولر گازی
سایز لوله مسی کولر گازی به برند کولر گازی و قدرت کولر گازی بستگی دارد. یک لوله کش کولر گازی پیش از هر کاری بایداز این موضوع باخبر باشد. برای ارتباط بین پنل داخلی و خارجی کولر گازی ها به دو نوع لوله مسی لازم است. قطر لوله ها بر حسب اینچ و میلیمترمحاسبه میگردد. که هر اینچ معادل ۲۵/۴ میلیمتر است.
لوله کشی مسی
اجرای لوله کشی مسی کولر گازی

کلام آخر

کار آسان با دقت و تمیزی بالا استفاده از بهترین جنس و متریال و کابل و ….و به کار گیری از کادر مجرب برای شما بهترین خدمات را ارائه می دهد. وقتی شما مشتریان عزیز کار خود را به شرکت یا سرویس‌کار کار آسان می‌سپارید، انتظار کاری دقیق و عاری از دوباره کاری و هزینه مجدد را خواهان هستید. کار آسان این امکان را فراهم کرده و با دادن ضمانت یکساله نسبت به خدمات خود، کاری دقیق، اصولی و بدون هزینه مجدد برای مشتری فراهم می‌نماید. شما می توانید برای استعلام از قیمت و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید .