علت آب دادن کولر گازی

علت آب دادن کولر گازی

علت آب دادن کولر گازی

علت آب دادن کولر گازی: در دوران گرما و نیاز به خنکی، کولرهای گازی به عنوان یکی از ابزارهای اصلی برای ایجاد راحتی در محیط‌های داخلی به کار می‌روند. اما هنگامی که کولر گازی نیاز به تعمیر دارد و علت آب دادن آن ایجاد مشکل می‌کند، حضور یک تیم متخصص و معتبر مانند مجموعه آسان کار اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

tel:09331405570

09331405570

آسان کار با تجربه و تخصص خود در زمینه تعمیرات کولرهای گازی، داکت اسپلیت ها به عنوان یک شرکت معتبر در این حوزه شناخته می‌شود. توانایی تخصصی تیم فنی آسان کار در شناسایی و رفع مشکلات مربوط به علت آب دادن کولر گازی، باعث می‌شود تا مشتریان به راحتی و با اطمینان از خدمات ارائه شده بهره‌مند شوند.

ما در این مقاله به بررسی علت آب دادن کولر گازی پرداختیم. برای اطلاعات بیشتر  علت آب دادن کولر گازی خود با ما همراه شوید.

چرا کولر گازی آب تولید می کند؟

آب کولر گازی چیست ؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم. داخل کولر گازی یک شبکه از لوله‌های مسی با صفحه‌های آلومینیومی سرد قرار دارد. وقتی هوای گرم داخل خانه، از روی این شبکه فلزی عبور می‌کند، خنک می‌شود. همراه با خنک شدن مقداری از رطوبت هوای گرم روی شبکه فلزی به مایع تبدیل می‌شود.

یافتن علت آب دادن کولر گازی از سری موارد پر اهمیت در سرویس و تعمیر کولر گازی است، که با نزدیک شدن به فصل گرما، بیشتر شاهد آن هستیم. علت ریزش آب از پنل کولر گازی با بررسی عوامل مختلفی قابل شناسایی و رفع است. بروز مشکلاتی مثل ریزش آب از کولر گازی، علاوه بر کاهش عملکرد و راندمان این دستگاه،می‌تواند در قسمت‌های مختلف ساختمان مثل کاغذهای دیواری، فرش ها و گچ های دیوار، مشکلات زیادی را به بار بیاورد.

درست است که برای جلوگیری کردن این مشکل، باید از یک تعمیر کار متخصص کمک بگیرید. اما برای جلوگیری از بروز مجدد چنین مشکلی،خوب است دلیل آب دادن کولر گازی را بدانید. به همین علت ما در این محتوا به بررسی علت آب دادن کولر گازی می‌پردازیم. عوامل محیطی و اختلال ایجاد شده در روند عملکرد کولر گازی و اسپیلت در بیشتر مواقع از دلایل ریختن آب از پنل داخلی کولر دوتیکه در مصارف خانگی و صنعتی است.

 

علت آب دادن کولر گازی

دلایل نشت کردن آب از کولر گازی

1.گرفتگی خط تخلیه

شایع ترین علت نشتی در کولرهای خانگی.

2.پان سرریز (Overflow Pan)دارای یک ترک است.

تشت سرریز را از نظر فرورفتگی، شکاف و ترک بررسی کنید.

3.هوا پاک کن کثیف است.

مانع عبور هوا باعث ایجاد مشکلات متعددی از جمله نشت آب می شود.

4.نصب نادرست

ساخت و ساز ضعیف یکی از دلایل عمومی نشتی کولر گازی است.

5.پمپ از کار افتاده است.

پمپ معیوب آب را از تشت سرریز نمی کشد و می ریزد.

علت آب دادن کولر گازی

دراول لازم است تا این مطلب را بدانیم که آب تولید شده در کولر گازی از کجا و چگونه تولید می شود؟ یکی از ویژگی هایی که کولرهای گازی و اسپیلت ها دارند این که هیچ رطوبتی را وارد خانه نمی کنند و از بروز بیماری هایی مثل رماتیسم که در خیلی از موارد به دلیل رطوبت ناشی می شود، رفع می کنند. این اتفاق در کولرهای آبی اتفاق افتاده و به دلیل کار کردن کولر آبی با آب، رطوبت بسیاری به فضا وارد می شود. درصورتی که کولرهای گازی برعکس عمل کرده و رطوبتی که در خانه وجود دارد را کاملا از فضا می گیرند.

علت آب دادن کولر گازی (1)

چرا کولر گازی آب تولید می کند؟

کولر گازی یک دستگاه خنک کننده است که با استفاده از مکانیسم تبرید کار می کند. در اصل یک گاز مبرد در بین پنل داخلی و خارجی و لوله های اواپراتور در حرکت می باشد تا هوای گرم را بگیره و آن را به هوای خنک تبدیل نماید. با توجه به نام “کولر گازی” شاید این سوال برای بسیاری پیش بیاید که آیا کولر گازی آب مصرف میکند؟ پاسخ این سوال مثبت است و گاز مبرد موجود در کمپرسور کولر، بعد از طی کردن عملیاتی به مایع تبدیل شده . این آب در نهایت منجر به خنک کردن فضای خارجی می گردد.

بعد از این که کولر آغاز به کار می کند، گاز مبرد وارد لوله های اواپراتور شده و در آنجا به مایع تبدیل می گردد. این تغییر فاز سبب می شود تا لوله های اواپراتور شروع به سرد شدن کرده و دمای آنها به صفر درجه سانتیگراد برسد. با توجه به این که دمای اتاق بالاتر از 25 درجهمی باشد ، کویل های اسپیلت رطوبتی که درفضا وجود دارد را جمع کرده و در نهایت آن را به شکل مایع از کولر خارج میکند . این آب جمع شده وارد یک لوله درین شده و به بیرون از سیستم انتقال می دهد.

علت تخلیه نشدن آب کولر گازی

همانگونه که می دانید روند کار انواع کولر گازی اسپلیت و پنجره ای به این شکل است.  گاز مبرد در حال حرکت بر روی کویل های اوپراتور رطوبت محیط را جمع می کند. سپس این مقدار رطوبت به سینی تخلیه و در نهایت به شلنگ تخلیه کولر گازی منتقل می شود، تا به خارج از ساختمان هدایت شود.

از این طریق که کولر گازی سبب خنک شدن دمای هوای خانه می شود. پس خروج آب از لوله تخلیه کولر گازی یک علامت اصل از کار کرد صحیح سیستم است . ولی بعضی مواقع بنابر علت هایی که هیچ آبی از کولر گازی تخلیه نمی شود، که ما در این مطلب قصد داریم علل این مسئله را بررسی کرده . در انتها راهکارهایی را به منظور پیشگیری از بروز این مشکل بیان کنیم.

علت تخلیه نشدن آب کولر گازی

کلام آخر

هنگام نشتی کولر گازی  همیشه باید در اسرع وقت وبدون توجه به علت آب دادن کولر گازی وبا تشتی، رسیدگی شود. آسیب ناشی از آب می تواند خیلی سریع اتفاق بیفتد، و عدم تعمیر کولر گازی در زمانی که برای اولین بار متوجه مشکل می شوید می تواند منجر به خرابی بزرگتر شود.

اگر دیدید آب از کولر گازی یا اسپلیت شما چکه می کند، فوراً با آسان کار تماس بگیرید ویا یک پیام در وات ساپ بگدارید.

یک حوله بگذارید تا رطوبت به کف دستگاه شما آسیب نرساند. مثل همیشه، بهترین راه برای جلوگیری از نشتی اسپلیت ، چکاپ سالانه آن است .

شماره تماس با نمایندگی تعمیر کولر گازی در کرج
09331405570