علت کار نکردن کمپرسور کولر گازی

علت کار نکردن کمپرسور کولر گازی

علت کار نکردن کمپرسور کولر گازی

اگر می خواهید بدانید که علت کار نکردن کمپرسور کولر گازی و چگونه آن را تعمیر کنید، در این مقاله به سوال شما پاسخ خواهیم داد. می دانید که کولر گازی یکی از مهم ترین لوازم خانگی است که برای خنک کردن یا گرم کردن هوا در تابستان و زمستان استفاده می شود.

مجموعه آسان کار با درنظر گرفتن تمام نکات فنی کمپرسور کولر گازی شما را تعمیر می کند.

tel:09331405570

09331405570

علت کار نکردن کمپرسور کولر گازی

کمپرسور کولر گازی یکی از قطعات مکانیکی کولر گازی است که در یونیت خارجی قرار دارد. در برخی موارد کمپرسور از کار می افتد و برای رفع آن ابتدا باید دلیل کار نکردن کمپرسور کولر گازی را پیدا کنید. دلیل اصلی کار نکردن کمپرسور کولر گازی خرابی خازن، رله فرمان و … می باشد که در زیر علت اصلی کار نکردن کمپرسور کولر گازی را به تفصیل بیان می کنیم. ویژگی کمپرسور

کمپرسور کولر گازی چیست ؟

یک دستگاه تهویه مطبوع بدون کمپروسور به هیچ وجح نمی تواند کار کند زیرا وظیفه اصلی یک کمپروسور کمپرس و متراکم کردن گاز مبرد است ، توجه به قدرت و ساختار آن خیلی مهم و حیاطی می باشد چون وجود یک کمپروسور بی کیفیت سیکل خنک کنندگی کمتر را در پی خواهد داشت .

اصلی‌ترین علت های کار نکردن کمپرسور کولر گازی

علت 1: ترموستات کنترل دما کولر گازی

ترموستات کنترل دما کولر گازی دارای بخش ‌های اتصال الکتریکی می باشد که به مرور زمان باعث خرابی می‌شوند. در این صورت امکان دارد که ترموستات بتواند موتور فن را روشن کند اما موتور کمپرسور را نمی‌تواند روشن کند.

علت 2 : خرابی خازن

وظیفه خازن کمپرسور کمک کردن به لحظه استارت و راه اندازی کمپرسور ld می باشد و دائما در مدار می باشد، اگر خازن کمپرسور خراب باشد کمپرسور نمی‌تواند کار کند.

علت 3: سنسور دمای کولر گازی

اگر می خواهید بدانید که چرا کولر گازی کار نمی کند و چگونه آن را تعمیر کنید، در این مقاله به سوال شما پاسخ خواهیم داد. می دانید که کولر گازی یکی از مهم ترین لوازم خانگی است که برای خنک کردن یا گرم کردن هوا در تابستان و زمستان استفاده می شود.

خرابی کمپرسور

علت 4: خرابی کمپرسور

کمپرسور کولر گازی از دو قسمت مکانیکی و الکتریکی ساخته شده که هر کدام از این بخش ‌ها می‌تواند به مرور زمان و استهلاک یا استفاده نادرست و سرویس نکردن به موقع آسیب ببیند و به اصطلاح بگوییم کمپرسور کولر گازی سوخته است و باید تعویض بشود.

انواع کمپرسورها:

کمپرسور کولر گازی یکی از قطعات اصلی است که در سیستم کولر گازی وجود دارد و نقش قلب و موتور آن را ایفا می‌کند. وظیفه اصلی کمپرسور کولر گازی، گاز خنک‌کننده (مبرد) را در مدار گاز، کندانسور و مابین اوپراتور به گردش در می‌آورد.

به طور دقیق تر، کمپرسور کولر گازی مسئولیت فشرده‌سازی گاز و افزایش فشار آن را دارد. پس از فشرده‌سازی هوا، هوای فشرده شده به داخل بخش احتراق سیستم هدایت می‌شود.
در بازار، انواع مختلفی از کمپرسورها برای استفاده عمومی و صنعتی وجود دارند.

در ادامه، انواع مختلف کمپرسورهای موجود در بازار را برای شما بیان خواهیم کرد:

کمپرسور دینامیکی/ کمپرسور جابجایی مثبت/ کمپرسور گریز از مرکز/ کمپرسور محوری/ کمپرسور پیستونی/ کمپرسور دیافراگمی/ کمپرسور مارپیچی/ کمپرسور دندانه دار/ کمپرسور پره ای/ کمپرسور فرفره ای

کار نکردن کمپرسور

شرایط آب و هوایی کمپروسور ها :

1- شرایط کارکرد محیطی کمپرسور کولر گازی با توجه به بخشی که قرار است در آن فعالیت کنند مهم است به صورت یک قاعده کلی کمپروسور های تولید شده از نظر شرایط آب و هوایی به دو دسته T1 و T3 تقسیم بندی می شوند .

2- شرایط آب و هوایی T1 به مناطقی معتدل و نیمه معتدل و کوهستانی اطلاق می شود که شرایط دما بیشتر از 30 درجه سانتی گراد است که نیاز به ذکر می باشد فعالیت کمپروسورهای T1 در شرایط و منطقه هایی که بیشتر از 35 درجه سانتی گراد باشند اصطلاحا اورلود و از فعالیت خد باز می ایستد .

3- شرایط آب و هوایی T3 به شرایط و مناطقی اطلاق می شود که بسیار گرم سیر و استوایی هستند ، در این حالت کمپروسور می تواند تا 60 درجه سانتی گراد گرمای محیط را تحمل و به عملکرد خود ادامه دهند .

4- نیاز به ذکر است هیچ گاه از کمپروسور هایی که با شرایط آب و هوایی شما مطابقت ندارد خریداری و استفاده نکنید چون با این کار از هدر رفتن پول خود جلوگیری خواهید کرد .

تست کمپرسور کولرگازی

خوب است تاکید کنیم که مجموعه تست هایی که در جهت تعمیر یا تعویض کمپرسور کولر گازی انجام می شود، باید به وسیله ی تعمیرکاران ماهر انجام گیرد تا صحت و سقم آن قابل اطمینان باشد. تعمیر کار باید از روغنی نبودن سوکت های کمپرسور اطمینان حاصل کند. باید همیشه مراقب عایق های موتور کمپرسور بود چرا که از بین رفتن آن باعث اتصال و قطع و وصل سیم های موتور می شود. عایق نبودن موتور کمپرسور باعث سوختن کمپرسور کولر گازی می شود.

کار نکردن کولر گازی

بهترین کمپرسور کولر گازی کدام است؟

در بین کمپرسورهای کولر گازی، کمپرسور اسکرول (scroll) مناسب ترین ویا بهترین کمپرسور کولر گازی است که بهترین عملکرد را نسبت به کمپرسورهای روتاری و پیستونی دارند اما خیلی کمتر استفاده می شوند و کمپرسور روتاری جزو پرکاربردترین کمپرسورهای کولر گازی است.

روش های جلوگیری از آسیب دیدن کولر گازی

پیش از هر چیزی باید بدانید که مناسب ترین کار در صورت مشاهده ی خرابی در کولر گازی این که برای تعمیر یا تعویض کمپرسور کولر گازی با یک تعمیرکار مجرب مشورت کنید. به هیچ وجه خودسرانه دست به تعمیر کولر گازی نبرید.چون کوچکترین ضربه یا اختلال در روغن و … می تواند شما را محتمل به پرداخت هزینه های بالا برای تعویض قطعات بکند.

1-حتما به یک اپراتور یا سرویس کار مجرب مراجعه کنید.
2- سرویس کار از قطعات مکانیکی و برقی اصل و مرغوب استفاده کند.
3- در زمان نصب کولر گازی، تعمیرکار از کنترل کردن های ایمنی غافل نشود. کنترل فشار گاز، کنترل دما، کنترل فشار روغن و …
4- محاسبات و طراحی سیم های برودتی را حتما به افراد متخصص و یا تکنسین شرکت ها بسپارید.

 

تعمیر کمپرسور

سخن آخر

تعمیر کمپرسور کولر گازی کاری بسیار سخت است و اغلب تعویض کمپرسور از تعمیر آن است. البته مشکلات کمپرسور جزئی مثل خرابی فیوز، خازن یا رله استارت را می‌توان تعمیر نمود، اما مشکلاتی مثل سوختن کمپرسور و… از مشکلاتی است که تعمیر آن خیلی مشکل است. پس ، سرویس‌های دوره‌‌ای کولر گازی را جدی بگیرید تا کولرتان دوام بیشتری داشته باشد.

شماره تماس با نمایندگی تعمیر کولر گازی
09331405570