راهنمای خرید کولر گازی

راهنمای خرید کولر گازی

راهنمای خرید کولر گازی

در این مقاله سعی کرده‌ایم مواردی را برای راهنمای خرید کولر گازی برای شما لیست کنیم که در زمان تهیه با آن‌ها روبرو می‌شوید و برایتان سوال به وجو می آید. ببینیم برای در اختیار داشتن یک ابزار مناسب که می‌تواند هوای گرم تابستان را به هوای یخ زمستانی مبدل ‌کند.

راهنمای خرید کولر گازی

راهنمای خرید کولر گازی به همراه نکته های طلایی با توجه به همه گیر شدن کولر گازی همچنین اگر قصدخرید کولرهای گازی را دارید. اما با وجود مدل ها و برندهای متفاوت که در بازار موجود می باشد .اگر اطلاعات مورد نیاز در این بارده را نداشته باشند امکان دارد در زمان خرید کولر گازی سردرگم شوید.

بنابر این لازم است قبل از اینکه وارد بازار شوید .اطلاعاتی در مورد راهنمای خرید کولر گازی کسب کنید تا بتوانید یک خرید به صرفه و خوبی داشته باشید.

tel:09331405570

09331405570

نوع موتور و کمپروسور کولر گازی

برای خرید کولرگازی دانستن چه چیزهایی لازم است.

برای خرید کولر گازی باید به سوالات زیر پاسخ دهیم تابتوانیم بهترین خرید را  مناسب با مکانی که می خوایم از کولر گازی استفاده کنیم داشته باشیم.

 1. انتخاب کولر گازی با پنل شیک و زیبا
 2.  لازم است چه تعداد کولر گازی بخریم؟
 3.  کولرگازی چه کمپرسوری را دارا می باشد؟
 4. کولر گازی اینورتر دار بخریم یا معمولی؟
 5.  میزان برق مصرفی کولر گازی چقدر باشد؟
 6. به میزان سطح انرژی کولر گازی دقت کنید
 7. پرتاب باد کولر گازی چقدر باشد در
 8.  میزان صدای کولر گازی
 9.  با گارانتی بخریم یا بدون گارانتی؟
 10.  کدام برند کولر گازی را بخریم؟
 11.  در کدام منطقه با کدام آب و هوا زندگی می کنید؟
 12. خرید کولر گازی نو به صرفه تر است یا تعمیر آن

مشخصات کولر گازی

انواع کولر گازی

کولرهای گازی به سه دسته کلی تقسیم شده اند:

 • کولر اسپلیت
 • کولر پنجره‌ای
 • کولرهای ایستاده

البته مدل‌های دیگری با ساختارهای ویژه هم موجود است .ولی از آنجایی که تنها از این سه مدل در کاربرده های خانگی و اداری استفاده می‌شود تنها به این سه مدل می پردازیم. هر یک از این سه مدل مزیت و معایب خود را دارند که سبب می‌شود برای گروهی جذاب باشند و برای دیگران بدون جذابیت.

بیشتر بخوانید :داکت اسپلیت چیست؟،نصب وتعمیر داکت اسپلیت در کرج

مزایا ومعایت کولرهای گازی 

کولر گازی اسپلیت:

ارزشمند ترین نوع کولر گازی مدل های اسپلیت می باشند .زیرا دو قسمت داخلی و خارجی دارند و  در مقایسه با دو مدل دیگر برای کاربرد در منزل جذاب تر می باشند. اسپلیت به دیوار وصل می شود و دارای دمای فقط سرد یا گرم می باشند. ارزش این مدل کولر گازی به نسبت دو مدل دیگر کمی گران قیمت تر می باشد.

کولر گازی پنجره ای:

مدل پنجره ای برای افرادی که محیط بزرگی ندارند یا مستاجر هستند بالاترین کاربرد را دارد .زیرا در روی پنجره وصل می شود. البته مصرف برق کولر گازی پنجره ای بسیار می باشد و به این جهت در مقایسه با دو مدل دیگر کمی قبض های تان سنگین تر می شود.

کولر گازی ایستاده:

اگر نه می توانید کولر را به دیوار متصل کنید و نه می توانید آن را روی پنجره نصب کنید می بایست کولر گازی ایستاده تهیه نمائید. البته این مدل بیشتر اداری کاربرد دارد و کمتر در منازل کاربد دارد اما بعضی اشخاص با توجه به محدودیت هایی که در خانه استجاری دارند نمی توانند سایر گزینه ها را انتخاب کنند.

انواع کولر گازی

نوع موتور و کمپروسور کولر گازی

به طور کلی ۳ نوع کمپروسور داریم و هر یک با توجه به نحوه فشرده سازی هوا از هم متمایز می شوند. دانستن نحوه عملکرد موتور خیلی مهم نیست اما این را بدانید که موتور پیستونی قوی تر و پرمصرف تر است .دو مدل روتاری و اسکرول تا حدودی در سطح هم قرار دارند(اسکرول بهتر است). یکی دیگر از موضوعات مهم این بخش نوع موتور T۱ یا T۳ است که مدل T۱ برای نواحی معتدل کوهستانی مناسب تر است اما T۳ موتور سنگین و برای نواحی گرم و خشک (خیلی گرم و خشک) مناسب تر است.

نوع رادیات

به طور کلی بیشتر کولر گازی های بازار از رادیات آلومینومی (آبی) به کاربرده شده است .زیرا قیمت آن ها بصرفه تر می باشد اما کیفیت رادیات مسی (طلایی) بالاتر است و به دنبال آن قیمت کولر گازی بیشتر می باشد.

نکته مهم: برای مناطق شمالی و مرطوب این است که حتماً سعی نمائید از رادیات طلایی (مسی) استفاده کنید، زیرا رطوبت سبب زنگ زدگی در مدل های آلومینومی می شود اما در رادیات های طلایی این مشکل دیده نمی شود.

نوع گاز مصرفی

هم اکنون اکثر کولر گازی های موجود در بازار از گاز R۴۱۰ به کار برده می شود زیرا محیط زیست دوست تر می باشد .ولی بعضی از مدل های ارزان قیمت در بازار می باشند که از گاز R۲۲ استفاده می کنند. سرمایش گاز R۴۱۰ بسیار است و به حالت کلی بهتر از گاز قدیمی تر R۲۲ استفاده شود. سعی نمائید کمی بیشتر هزینه کنید ولی کولر گازی با گاز R۴۱۰ خریداری کنید.

کولر گازی اینورتر

کولر گازی اینورتر

کولر گازی اینورتر یکی از مدل های پرطرفدار در زمان حاضر است ،که مصرف انرژی آن پایین تر از مدل های معمولی دارد. به طور کلی هر مدل با دارا بودن برد اینورتر می تواند از این توانایی استفاده کند .اما ترجیحاً مدلی را خریداری نمائید که به حالت سرخود برد اینورتر داشته باشد. مدل های اینورتر دار اضافه بر مصرف انرژی پایین تر، صدای پایین تری دارند و در آخر عملکرد بهتری ارائه می دهند ،پس ارزش کمی هزینه بیشتر را دارند.

کلام آخر 

با توجه به اینکه قیمت کولر گازی بالا است و یک سرمایه گذاری مهم برای منازل است .مدل های تقلبی بسیار بالایی در بازار وجود دارند که امکان دارد دامن گیر خریداران باشند. قبل از خرید حتماً بررسی های لاازم  مطالعه کنید و به نکات گفته شده را انجام دهید دقت نمائید تا یک خرید مطمئن ،آگاهانه و صحیح انجام نمائید. برای مشاوره می توانید از متخصصان ما کمک بگیرید و برای نصب کولر گازی خود از نصابان کولر گازی در کرج بهره مند شوید . برای ارائه خدمات ومشاوره کلیک کنید ویا با تلفن تماس ویا واتساپ بگیرید.