اهمیت کمپرسور کولر گازی

اهمیت کمپرسور کولر گازی

اهمیت کمپرسور کولر گازی

کمپرسور کولر گازی یکی از اجزای اساسی و حیاتی در سیستم های تهویه و گرمایش موجود در کولرهای گازی است. مجموعه آسان کار، یکی از شرکت های پیشرو و معتبر در زمینه تعمیرکمپرسورهای کولر گازی در بازار است.

tel:09331405570

09331405570

این شرکت با بیش از چند دهه تجربه در این صنعت، توانسته است استانداردهای بالا را در تعمیر کمپرسورهای خود رعایت کند و محصولاتی با عملکرد برتر و کیفیت بالا ارائه دهد.در این مقاله به بررسی اهمیت کمپرسور کولر گازی،روش های تست ،کمپرسور عیب یابی و تعمیر کمپرسور کولر گازی می پردازیم . 

اهمیت کمپرسور کولر گازی

گرمای تابستان خیلی کلافه کننده است و بدترین اتفاقی که میتواند رخ دهد خرابی کولرگازی و خصوصاً قسمت موتور آن می باشد. امروزه کولرهای گازی جایگزین کولرهای آبی شده .درحقیقیت تولید هوای گرم و سرد را در قالب یک دستگاه انجام می­ دهد.

هر قسمت از اسپیلت ها وظایف مربوط به خود را انجام می دهد .کمپرسور کولر گازی یکی ازقسمتهای مهم این دستگاه می­ باشد . خراب شدن و ازکارافتادن آن می­تواند مشکلاتی رابه وجود آورد. کمپرسور بخش جدایی ناپذیر از سیستم کولرگازی است. کمپرسور یا موتور كولر باید در فضای باز قرار گیرد . وظیفه آن گردش و به جریان انداختن گاز مبرد (گاز خنک‌کننده) در مدار است.

سرویس کمپرسور

نکته برای خنک کردن بیشتر کولر گازی 

هرچقدر انتظار شما از خنک کنندگی كولرگازي بیشتر باشد، بایستی بدنبال اسپیلتی با کمپرسور قدرتمندتر باشید. موتور كمپرسور از سیلندر و پیستون ساخته شده است.كمپرسور گاز مبرد را فشرده کرده و و با کاهش درجه حرارت گاز آن را به مایع تبدیل می­کند و توسط خطوط ارتباطی آن را با فشار به یونیت داخلی دستگاه ارسال کرده و در آن پنل داخلی مایع مبرد تبخیر شده و گرمای محیط راجذب می­کند.

بیشتر بخوانید: علت اصلی کار نکردن کمپرسور کولر گازی ،راهنمای خرید کولر گازی

روشهای تست کمپرسور 

روش های تست کمپرسور کولر گازی بعضی اوقات می تواند ساده باشد و شما میتوانید برای بررسی بیشتر آن خود اقدام نمائید. می توانید از طریق تکنسین تعمیر کولر گازی با تست های تخصصی سلامت کندانسور و قسمت های مختف آن را مورد ارزیابی قرار دهید .

در صورت خرابی موتور، تعویض کمپرسور را با 6 ماه ضمانت انجام دهید.  بیشتر موارد اگرجریان متناوب کار نکند، مشکل اصلی کمپرسور می باشد.  بعضی مواقع ممکن است به علت خرابی این قسمت، کولرگازی کار نکند.

مشکلات متداول تعمیرات کولرگازی

بیشترین مشکلاتی که برای مشتریان در ارتباط با کولرگازی به وجود می آید به شرح زیر می باشد :

1-کولرگازی باد خنک نمی دهد .

2-کولرگازی صدا می دهد .

3- لرزش اسپیلت .

4-اسپیلت روی گرما کار نمی کند .

5-روشن  نشود اسپیلت.

6-وقتی که کولرگازی روشن می شود فیوز می پرد .

7-لوله مویی یا شیر انبساط یخ زده است .

8-قسمت ورودی اواپراتور یخ زده است .

9-کمپرسور کار نمیکند .

10-ریموت کولرگازی عمل نمیک ند .

11-هیچ یک از بخش های کولرگازی کار نمی کند .

12-بدنه کولرگازی دارای برق است .

13-سرمای اتاق زیاد می شود و با دمای ترموستات تعریف شده ( درجه تنظیم شده دما ) تطابق ندارد .

15-کمپرسور زمان زیادی کار می کند .

16-کمپرسور به طور منظم خاموش و روشن می شود .

اهمیت کمپیرسور کولر گازی

شیوه های مهم عیب یابی و رفع مشکلات رایج کمپرسور

1- مشکل اورلود:

گرم بود هوای خروجی از کولر، نشانه اورلود کردن آن می باشد. در این صورت اگر فیوز اورلود که خود به خود در دمای بالای ۷۰ درجه جریان برق کمپرسور را قطع خواهد کرد، کار نکند باید کولر را خاموش کرده و با تعمیرکار تماس بگیرید. از دیگر راه ها برای شناسایی اورلود، تست کردن کانکتور سیم پیچ ها با اهم مترمی باشد.

اگر اهم متر که روی وضعیت بوق زدن قرار داده شده است صدایی ایجاد نکرد .امکان دارد مشکل کمپرسور بر اثر اورلود باشد و اکر برای از بین بردن مشکل اورلود، دریچه کندانسور کولر گازی را باز نمائید و بدون تماس مستقیم دمای کمپرسور را چک کنید.

چون داغ بودن کمپرسور نشانه اورلود شدن است .که در این حالت میتوانید ابتدا با جریان آب کمپرسور را خنک کنید. اورلود عموما به علت کمبود گاز مبرد، بر اثر مواردی مثل نشتی یا مسدود بودن لوله اتفاق می افتد، که در این صورت دمای کمپرسور افزایش پیدا می کند. در حالت اورلود باید فیوز اصلی را قطع کرده و لوله ها را با دقت چک نمائید.

2- کثیف شدن قطعات:

اول: روغنی بودن سوکت های ترمینال کمپرسور می تواند منجربه برقراری اتصال شود. برای چک کردن این مورد درپوش ترمینال کمپرسور را برداشته و از روغنی نبودن سوکت های کمپرسور مطمئن شوید.

دوم: از عوامل روشن و خاموش شدن کمپرسور با فاصله های زمانی کم می تواند، گرد و غبار یا برفک گرفتن کویل های اپراتور باشد.

سوم: کثیف بودن کندانسور نیز می تواند باعث شود کمپرسور زمان زیادی و بدون خاموش شدن به کار خود ادامه دهد.

چهارم: کثیف شدن و آشغال گرفتن شیر انبساط و صافی آن، از علتهای یکسره کار کردن کمپرسور به شمار می آید.

3- سر و صدای کمپرسور:

اول: ضعیف بودن فوندانسیون کمپرسور یا شل بودن پیچ های آن، برای درست کردن این مشکل لایی فلزی را بررسی و پیچ ها را محکم نمائید.

دوم: فرسودگی قطعاتی مانند گژن پین ها، پیستون ها و شانون ها که این قطعات باید تعویض شوند.

سوم: برگشتن مبرد به خط مکش، جهت از بین بردن این مشکل لوله مکش را نزدیک دهانه مکش کمپرسور به حالت شترگلو در اورید تا از سرازیر شدن مبرد به کمپرسور هنگامی که خاموش است جلوگیری شود. امکان دارد تنظیم روغن سبب حل شدن این مشکل گردد.

کمپرسور-روتاری

آموزش تعمیر کمپرسور کولر گازی

در صورتی که کولر شما باد گرم دهد، جهت رفع آن دریچه کندانسور کولر گازی را باز نمائید، و با احتیاط و بدون تماس مستقیم دست دمای کمپرسور را چک نمائید. داغ بودن کمپرسور نشانه اورلود کمپرسور می باشد. در این صورت باید ابتدا با جریان آب کمپرسور را خنک نمائید و سپس به رفع مشکل اصلی بپردازید. این مشکل به دلیل کمبود گاز مبرد بر اثر مواردی مانند نشتی یا مسدود بودن لوله اتفاق می افتد.

امکان دارد گرد و غبار یا برفک کویل‌های اپراتور سبب روشن و خاموش شدن موتورشود. روغنی بودن سوکت‌های ترمینال کمپرسور نیز سبب عدم اتصال می‌شود. برای چک کردن این مهم درپوش ترمینال کمپرسور را بردارید، و از روغنی نبودن سوکت‌های کمپرسور اطمینان حاصل کنید.

تست بدنه 

جهت تست بدنه، بعد از جدا کردن سیم‌های کمپرسور، یک سر سیم اهم‌متر را به کانکتور و طرف دیگر را به بدنه کمپرسور وصل می‌کنیم.

اگر اهم‌متربوق زد، مشکل از موتور و سیم پیچی کمپرسور کولر گازی می باشد .

که در این حالت موتور سوخته است و باید تعویض شود (در موارد متعددی تعمیر کمپرسور کولر گازی و تعمیر موتور کولر گازی، علی الخصوص تعمیر موتور سوخته کولر، ممکن نیست). اما اگر اهم متر بوق نزد، در ادامه کار سیم پیچی کمپرسور کولر گازی و موتور را تست می‌کنیم.

پس از آن با احتیاط کمپرسور را در وضعیت سرمایش و تنها به مدت زمان کمتر از 10 ثانیه روشن کرده و انگشت خود را جلوی خروجی هوای کمپرسور قرار دهید.

یک کمپرسور سالم و بدون افت فشار، چنان فشاری ایجاد می‌کند که شما نمی‌توانید بیش از 5 ثانیه دست خود را روی خروجی آن نگه دارید. وقتی کم شدن فشارمشخص شد، شیر تغذیه آب کندانسور، امکان نشتی و میزان شارژ گاز کولر گازی را باید بررسی نمود.

خنک کردن بیشتر کولر گازی

قیمت تعمیر کمپرسور کولر گازی 

قیمت تعمیر کمپرسور کولر گازی ممکن است متفاوت باشد و به عوامل مختلفی مانند نوع کمپرسور، برند کولر گازی، محل تعمیر و همچنین رتبه و تجربه تکنسین بستگی دارد. برای دقیق‌تر دانستن قیمت، باید با تکنسین‌های ما در مجموعه آسان کار تماس گرفته شود و قیمت را استعلام بگیرید.

کلام آخر 

شرکت آسان کار به عنوان یکی از پیشروان در صنعت کمپرسورهای کولر گازی، تلاش می کند تا نیازهای مشتریان خود را با ارائه محصولات با کیفیت بالا و قیمت مناسب برآورده کند. همچنین، این شرکت دارای تیم فنی مجرب و متخصصی است که مشتریان را در طول فرآیند خرید و استفاده از کمپرسورها تحت پشتیبانی قرار می دهند.

اهمیت کمپرسور کولر گازی ودر صورت خراب شدن  کمپرسور کولر گازی شما و یا هر قسمتی از کولر گازی شما می‎ توانید با آسان کار تماس گرفته و درخواست تعمیر و یا ومشاوره از کارشناسان ما در میان بگذارید. تا تعمیرکاران  و نصابان مجرب و کارآزموده ما در کمترین زمان ممکن در محل حاضر شده .بصورت تضمینی و با کمترین  قیمت به ارائه خدمات به شما همشهرایان بپردازند.

شماره تماس با نمایندگی تعمیر کمپرسور کولر گازی در کرج
09331405570