نحوه تعمیر فن پکیج بوتان

نحوه تعمیر فن پکیج بوتان

نحوه تعمیر فن پکیج بوتان

در ساختمان‌های مدرن امروزی، آبگرمکن‌ها و موتورخانه‌های جاگیر دیگر استفاده‌ی گسترده‌ای ندارند. به جای آنها، انواع مختلفی از پکیج‌های دیواری و ایستاده به کار گرفته می‌شوند. این پکیج‌ها وظایف آبگرمکن و موتورخانه را به صورت همزمان انجام می‌دهند و نیاز به فضای کمتری دارند. یکی از دغدغه های استفاده کنندگان از پکیج بوتان نحوه تعمیر فن پکیج بوتان می باشد.

مجموعه آسان کار در تلاش است تا بهترین خدمات در زمینه نحوه تعمیر فن پکیج بوتان را با کادر مجرب خود به شما عرضه کند. همچنین تمامی خدمات پکیج از جمله ایران رادیاتور و لورچ توسط متخصصین ما انجام میشود. مجموعه ما دارای نمایندگی تعمیر، سرویس و نصب پکیج بوتان در کرج به صورت فعال می باشد.

tel:09331405570

عملکرد فن پکیج بوتان چگونه است ؟

گروه صنعتی بوتان یکی از بزرگترین شرکتهای سازنده پکیج می باشد. از اجزاء بسیار حیاتی در دستگاه پکیج، فن است. همانطور که می‌دانید، هوای محیط حاوی گرد و غبار است و این گرد و غبار به تدریج بر روی پره‌های فن پکیج رسوب می‌نشیند.

زمانی که فن با گرد و غبار آلوده می‌شود، تعادل پره‌های آن مختل می‌شود. این امر منجر به ایجاد صدا و لرزش در دستگاه پکیج می‌گردد؛ بنابراین، برای حفظ عملکرد بهینه پکیج، پاکسازی دوره‌ای و منظم فن از اهمیت بسیاری برخوردار است.

دو وظیفه اساسی که فن در پکیج انجام می‌دهد به شرح زیر است:

 1. هدایت گازهای حاصل از احتراق مانند مونوکسید کربن به فضای خارجی.
 2. مکش و تأمین اکسیژن مورد نیاز برای احتراق گاز در محفظه احتراق پکیج.

خرابی فن پکیج بوتان

علت های خرابی فن پکیج بوتان و تعمیر آن

فن پکیج بوتان ممکن است به دلایل مختلفی دچار خرابی شود و نیاز به تعمیر داشته باشد. از جمله این دلایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد، که از جمله مهم‌ترین و اصلی‌ترین آنها می‌باشند:

 1. خشک شدن بلبرینگ های فن پکیج بوتان

یکی از دلایلی که می‌تواند منجر به تولید صدا در پکیج‌ها شود، خشک شدن بلبرینگ‌های فن است. با گذشت زمان، آنها به تدریج خشک می‌شوند و این باعث ایجاد صدا می‌شود. اگرعامل اصلی این صدا بلبرینگ‌ها باشد، برای رفع مشکل باید برای تعمیر پکیج اقدام کنید و آنها را روغن کاری کرده و صدای تولید شده را از بین ببرید.

 1. خرابی موتور فن و تعمیر پکیج بوتان

یکی از اجزای بسیار حیاتی در فن پکیج، موتور فن است که نقش بنیادینی در عملکرد آن دارد. در برخی مواقع، ممکن است به دلیل قطعی برق، موتور از کار افتاده یا به علت فشار زیاد، داغ شده و عملکرد آن مختل شود.

بدترین حالت برای موتور فن این است که به علت تحمل فشار زیاد، فیوز و سیم‌های دیگر آن بسوزند.در این موارد، برای تعمیرپکیج بهتر است موتور فن را تعویض کنید. علاوه بر آن، یکی از عواملی که می‌تواند به خرابی موتور فن منجر شود، خراب شدن رله فن است.

اگر رله فن به درستی عمل نکند، اتصالات جریان الکتریکی بین فن و برد قطع می‌شود و این ممکن است باعث خرابی موتور فن شود.

 1. خرابی خازن فن پکیج

یکی از اجزای مهم در فن پکیج دیواری، خازن است. خازن، یک قطعه استوانه‌ای شکل است که وظیفه انتقال ولتاژ برق از بخش الکتریکی دستگاه به موتور فن را بر عهده دارد.

در صورتی که فشار زیادی به خازن وارد شود، این قطعه ممکن است از کار بیفتد و انتقال ولتاژ به درستی انجام نشود. برای تعمیر خازن فن پکیج بهتر است به یک گروه متخصص در نحوه تعمیر فن پکیج بوتان مانند مجموعه آسان کار مراجعه کنید.

انتخاب نوع خازن که متناسب با پکیج شماست، بسیار مهم است.

عملکرد فن پکیج بوتان

 1. معیوب شدن قطعات الکتریکی فن پکیج بوتان

خرابی قطعات الکترونیکی، یکی از عوامل مهم در خرابی فن پکیج بوتان محسوب می‌شود. به‌عنوان مثال، اگر ولتاژ برق نوسان داشته باشد، احتمال خیلی زیاد است که قطعات الکترونیکی فن دچار سوختگی یا آسیب‌های جدی شود.

این مشکل می‌تواند منجر به خرابی کلی فن پکیج شود. برای جلوگیری از این مشکل، استفاده از یک محافظ برق باکیفیت توصیه می‌شود.

 1. افتادن جسم خارجی در داخل فن پکیج

ممکن است یک جسم خارجی به داخل فن پکیج دیواری سقوط کند و باعث مختل کردن عملکرد فن شود. در صورتی که چنین اتفاقی رخ داد،برای تعمیر پکیج ابتدا باید کاور را باز کرده و سپس محافظ را برداشته و جسم خارجی را از کنار فن برداشت.

 1. عدم چرخش پروانه فن پکیج بوتان چیست؟

یکی از مشکلات دیگری که ممکن است برای فن پکیج بوتان پیش آید، عدم چرخش پروانه آن است، که منجر به ایجاد خطایی می‌شود. دو دلیل اصلی این اتفاق ممکن است سوختن فن پکیج یا وجود یک شیء درون پروانه باشد.

برای تعمیر فن پکیج خود، لازم است فن پکیج بوتان توسط یک تکنسین ماهر بررسی و تمیز شود، تا مشکل به سرعت و با دقت برطرف گردد.

 1. تولید شدن صدای زیاد از فن پکیج بوتان

اگر سرویس به موقع برای پکیج بوتان انجام شود، می‌تواند جلوی بسیاری از مشکلات و هزینه‌های سنگین جلوگیری کرد. یکی از مشکلات عمده‌ای که اتفاق می‌افتد، شنیده شدن صدای ناهنجار از فن پکیج بوتان است که به همراه اروری همراه است.

برای تعمیر فن پکیج بوتان، ابتدا باید فن از پکیج بوتان جدا شده و به آن شستشو داده شود.دلیل اصلی این صدا اغلب این است که بیش از حد خاک گرفته است و پروانه فن به درستی تراز نشده است.

برای مانع از این مشکل، باید از خدمات سرویس کاران و تکنسین‌های با تجربه استفاده شود، زیرا آن‌ها می‌توانند علت عدم عملکرد و تعمیر فن پکیج بوتان را تشخیص دهند و با استفاده از ابزار و تجربه خود، مشکل را به راحتی برطرف کنند.

 1. دلیل روشن ماندن فن پکیج

یکی از مشکلاتی که ممکن است در فن پکیج به وجود آید، روشن ماندن مداوم آن است. یکی از عواملی که می‌تواند این مشکل را ایجاد کند، گیر کردن کانتکت‌های رله فن پکیج است.

در این حالت، کانتکت‌های رله فن که مسئول قطع یا وصل جریان در پکیج هستند، به هم چسبیده و قادر به انجام وظایف خود نیستند. این مشکل باعث می‌شود فن به صورت مداوم فعال بماند و قادر به خاموش شدن نباشد و بهتر است هر چه سریع تر برای تعمیر فن پکیج خود اقدام کنید.

بهترین زمان برای سرویس و تعمیر فن پکیج بوتان؟

 • پس از گذشت یک زمان کوتاه از روشن شدن، فن دوباره خاموش می‌شود.
 • هنگام فعالیت، فن سروصدای زیادی ایجاد می‌کند.
 • پکیج به مداوم خاموش و روشن می‌شود.
 • هنگام بروز خطا، پیام مربوط به فن نمایش داده می‌شود.

فن پکیج بوتان

سخن پایانی

ما پیشنهاد می‌دهیم که در صورت خراب شدن فن پکیج خانه‌تان، حتماً از یک تعمیرکار ماهر و با تجربه در زمینه نحوه تعمیر فن پکیج بوتان کمک بگیرید. بنابر این، پس از اطمینان حاصل شدن از خرابی فن پکیج، بهتر است به دنبال یک تکنسین ماهر بروید.

در خصوص یافتن یک تعمیرکار ماهر و اعتماد‌بخش نیز نیاز به نگرانی ندارید. ما در مجموعه آسان کار از بهترین تعمیرکاران جمع‌آوری کرده‌ایم و تمامی خدمات مرتبط با سرویس و تعمیرات پکیج را ارائه می‌دهیم.