قیمت شارژ گاز کولر گازی

قیمت شارژ گاز کولر گازی

قیمت شارژ گاز کولر گازی

قیمت شارژ گاز گولرگازی: با شروع شدن فصل گرما قطعا به فکر راه اندازی انواع سیستم های سرمایشی خود جمله کولر گازی هستید ، که برای درست کارکردن آن،  سرویس هایی روی کولر گازی خود انجام دهید تا علاوه بر عیب یابی و بررسی دستگاه خود، در صورت نیاز کولر، نسبت به شارژ گاز کولر گازی از طریق کارشناسان آسان کار اقدام کنید.

با انجام این کار باعث بهبود عملکرد دستگاه کولر گازی خود و در عین حال باعث کاهش دمای محیط خود می شوید.

شارژ گاز کولرگازی به چند طریق انجام می شود؟

در کل 3 روش برای  شارژ کردن گاز کولرهای گازی وجود دارد:

  1. شارژ گاز کولرگازی که به تازگی نصب شده:

زمانی که کولر را به تازگی خریداری کرده اید، به طور معمول 5 متر لوله مسی در داخل جعبه قرار دارد که به همین مقدار لوله ، گاز در دستگاه تعبیه شده، اما در مواردی دیگر،  که نیاز به لوله بیشتری در داخل جعبه دارید ، باید مجدد اقدام به شارژ گاز کولر گازی خود نمایید.

  1. پر کردن کولر گازی که هیچ گازی در آن وجود ندارد:

در ابتدا باید بررسی بشود که هیچ رطوبتی در مدار کولرگازی نباشد و کولرگازی حتما با دستگاه وکیوم شود. پس از آن ، باید نوع گاز و وزن آن بر اساس اطلاعات درج شده روی کندانسور تنظیم گردد.

  1. شارژ کردن کولر گازی که تعمیر شده:

قبل از شارژ گاز کولرگازی باید با استفاده از گیج فشارسنج اندازه دقیق گاز مشخص شود، و بعد از مشخص کردن علت و محل نشتی گاز اقدام به شارژ کردن آن کنید.

گاز کولرگازی

علت از بین رفتن گاز و شارژکردن کولرهای گازی

کولر گازی برای تولید هوای خنک نیاز به ماده سرما ساز (گاز مبرد) دارد. در اصل می توان گفت همانطور که خودرو برای حرکت کردن نیاز به سوخت دارد، کولر گازی هم نیاز به گاز مبرد دارد. اما بین این دو وسیله تفاوت زیادی وجود دارد. سوختی که داخل باک خودرو مصرف می شود، به اتمام می‌رسد و شارژ کردن آن امری طبیعی است. اما گاز مبردی که داخل کولر گازی وجود دارد مصرف شدنی نیست. به این دلیل که این گاز موجود در کولرگازی در داخل یک مدار و چرخه در حال گردش است و به صورت مداوم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 زمانی که کولر گازی شما بنا به دلایل مختلفی اعم از سوراخ شدن لوله‌ها،  اتصالات نادرست و یا گرفتگی مجاری عبوری دچار نشتی گاز می شود، کم کم از میزان گاز مبرد کولر گازی شما کاهش می یابد و کارکرد دستگاه شما را مختل می‌کند.

نحوه شارژ کردن کولرهای گازی

نحوه شارژ کولر گازی به میزان کاهش گاز آن متفاوت است:

  1. شارژ وزنی در مواقعی کاربرد دارد که گاز کولر به طور کامل خالی شده باشد:

زمانی که گاز کولر گازی تماما تخلیه شده باشد، شارژ گاز با توجه به میزان گاز استاندارد درج شده بر روی برچسب فنی کولر گازی انجام می‌شود که معمولا به صورت وزنی آن را محاسبه می کنند.

  1. شارژ گاز با گیج مانوفیلد و یا سنجش آمپر در زمان تخلیه نسبی و کم شدن گاز:

زمانی که در سیستم تبرید نشتی وجود داشته باشد که موجب تخلیه مقداری از گاز مبرد شده باشد، نیاز می باشد تا به میزان گاز تخلیه شده توجه لازم شود تا شارژ گاز را دقیق‌تر محاسبه کنید.

روش شارژ کردن گاز کولر گازی به این صورت می باشد که می بایست اول با متخصصیان و تکنسین های مجموعه آسان کار تماس بگیرید تا این کار را در سریع ترین زمان و با به صرفه ترین هزینه انجام دهند.

شارژ کولرهای گازی

علائم نشان دهنده‌ی نیاز کولرگازی به شارژ گاز آن

وظیفه ی گازمبرد در کولرهای گازی، گرفتن گرما از محیط داخلی و هدایت آن به بیرون است. زمانی که گاز کم شود، عملیات خنک سازی به درستی انجام نمی شود.

چند مورد از علائم کم شدن گاز کولر گازی عبارت اند از:

  1. بالا رقتن میزان مصرف برق
  2. کاهش آمپر دستگاه
  3. کار نکردن کمپرسور
  4. یخ زدن قسمتی اواپراتور یا لوله ها

نشانه کم شدن گاز کولر گازی

باید در نظر داشته باشید که شارژ نامناسب (کم یا زیاد بودن گاز مبرد) کولر گازی می‌تواند روی کمپرسور کولرگازی شما، فشار مضاعفی را ایجاد نماید.

به همین علت باید گاز کولر گازی را در زمان مناسب و به میزان لازم شارژ کنید.

 به همین دلیل بهتر است که به صورت دوره ای کولرگازی خود را سرویس کنید. در این صورت تکنسین های آسان کار  با بررسی میزان گاز مبرد موجود در کولر گازی شما در صورت الزام شارژ گاز، آن را شارژ خواهند کرد.

اگر مدت زمان طولانی برای شارژ گاز و سرویس کولر گازی خود اقدام نکرده‌اید، کارشناسان مجموعه آسان کار به شما راهنمایی های لازم در رابطه با اشکالات کولرگازی خود را می دهند.

کم شدن گاز کولر گازی

چند نشانه کم شدن گاز کولر گازی :

1- یخ‌زدگی سیستم ها ، لوله‌ها و نشتی کولر گازی

یخ‌زدگی سیستم کولر گازی باعث ایجاد دو مشکل در کولرهای گازی می شوند،

یک باعث انسداد لوله‌ها می شوند

دو کمپرسور را  تحت فشار قرار می دهند.

 در حالت اول به دلیل مسدود شدن لوله‌ها هیچ هوایی در داخل کولر جریان پیدا نمی کند و به این ترتیب جریان سیال در مدار با مشکل روبرو خواهد شد.

 حالت دوم ، موتور کولر گازی برای پمپ کردن گاز فشار زیادی را متحمل خواهد شد و در نهایت باعث خاموشی آن خواهد شد. به همین ترتیب به سرعت یخ‌ها ذوب می‌شوند و نشتی آب از لوله و دستگاه رخ می دهد و باعث به خطر افتادن سلامتی افراد خانواده می شوند، اذا در صورت مشاهده نشتی در کولرگازی ، برای تعمیر و سرویس مجدد کولر های گازی  خود با تکنسین های آسان کار تماس بگیرید.

2- افزایش مصرف برق

در شرایطی که گاز کولر گازی کاهش یابد، کمپرسور به شدت کار می‌کند تا بتواند گازمبرد را به داخل مدار پمپاژ کند، در اثر کارکرد زیاد، مصرف برق نیز افزایش پیدا می کند.

3- کاهش سرمای کولر گازی

کولر گازی دارای سیستم تبریدی است و گاز مبرد ماده حیاتی آن می باشد تا دستگاه بتواند جریان هوای خنک را در محیط  مورد نظر تولید کند.

 اگر کولر گازی شما فضا را خنک نمی‌کند یکی از اصلی ترین دلایل می تواند، کم شدن گاز مبرد آن باشد. به همین دلیل تکنسین‌های آسان کار زمان مراجعه جهت انجام خدمات تعمیر کولرگازی به علت عدم خنک‌کنندگی کافی، ابتدا میزان گاز مبرد آن را بررسی می‌کنند.

4- تولید صداهای غیرمعمول در کولر گازی

 یخ‌زدگی لوله و عدم جریان سیالات در داخل لوله ها و مدارها موجب می‌شود تا کولر گازی شما  با سرو صدای زیادی کار کند.

خالی شدن شارژ کولرگازی

قیمت شارژگاز کولرهای گازی در کرج

در بحث شارژ گاز کولرگازی ، نکته مهم آن انجام کار به روش صحیح آن است.

شارژ کردن کولر های گازی نیازمند  تخصص و دانشی است که باید توسط تکنسینی مجرب و معتبر انجام شود. شما می‌توانید برای شارژ کولر گازی، نصب و تعمیر انواع کولرهای گازی و پکیج های خود با برندهای مختلف و متنوع و همینطور درخواست سرویس کولر گازی خود در شهر بزرگ کرج با کارشناسان مجموعه آسان کار تماس بگیرید.

شماره تماس با نمایندگی مجموعه آسان کار
09331405570