نصب و تعمیر کولر گازی در گوهردشت

نصب و تعمیر کولر گازی در گوهردشت

نصب و تعمیر کولر گازی در گوهردشت

ما در این مقاله قصد داریم سرویس و تعمیر کولر گازی در گوهردشت بطور کامل و جامع در مورد این دستگاه اطلاعات کافی به شما دهیم تا اینکه شما بهتر بتوانید مشکل پیش آمده برای دستگاه خود را تا جای ممکن خودتان برطرف کنید .به معرفی دستگاه کولر گازی و اجزا و قطعات و نحوه کارکرد آن ها و مشکلاتی که برای دستگاه به وجود خواهد آمد و نحوه تعمیر و سرویس کولر گازی در کرج  و برطرف کردن آنها و همچنین راه های نگهداری درست از دستگاه ، نصب و راه اندازی کولر گازی، سرویس کلی و شارژ گاز کولر گازی می پردازیم.

کولرهای گازی و داکت اسپلیت‌ ها نقش بسزایی در خنک‌ کردن محل های مورد استفاده در فصول گرم سال دارند. به صورتی که چند ساعت از کار افتادن آنها، تحمل گرما را برای ما بسیار دشوار می‌کند. فیلترها، کویل‌ها و فن های کولر گازی، از قسمت هایی هستند که لازم است به طور منظم تعمیر و نگهداری شوند تا دستگاه طول عمر بیشتری داشته باشد.

tel:09331405570

09331405570

کولر گازی چیست ؟

کولر گازی نوعی سیستم HVAC است که قادر به تولید سرمایش و نیز گرمایش می باشد. درحقیقیت کولرگازی به عنوان دستگاه تهویه مطبوع در راستای کمک به سیکل تبرید تراکمی‌ و کنترل دمای محیط مورد استفاده قرار میگیرد.در برخی کولرهای گازی سیستم ضدعفونی و کنترل رطوبت هوا مجهز هستند.

کولر گازی چیست ؟

اجزاء و قطعات کولر گازی

کارکرد کولرگازی عبارت است از فرایندی تکراری شامل گرفتن هوای گرم داخل محل مورد استفاده و کاربرد از فرایند تبخیر مایع مبرد موجود در اواپراتور کولرگازی جهت تبدیل هوای گرم به هوای مطبوع و خنک. همه قسمتها و قطعات داخل کولر گازی مانند اواپراتور،شیر انبساط، لوله مویین، کندانسور،کمپرسور کولر گازی در دو جزء اصلی دستگاه تعبیه شده است که این دو قسمت عبارتند از : یونیت داخلی کولر گازی و یونیت خارجی کولر گازی

یونیت داخلی کولر گازی

یونیت داخلی در واقع وظیفه اصلی را در خنک کردن محل مورد استفاده با کاربرد از فن خنک کنند و اواپراتور کولر گازی دارد و شامل قسمت های حساس دیگری مانند فیلتر و برد کولر گازی نیز می باشد.

  • فن (خنک کننده) کولر گازی
  • اواپراتور کولر گازی
  • فیلتر کولر گازی
  • درپوش و دریچه کولر گازی

یونیت خارجی کولر گازی

این قسمت از یک سیستم کولر گازی می باشد که شامل کمپرسور، فن کندانسور ، برد مدار و سیم پیچ تبادل حرارت می باشد که بیرون از ساختمان قرار می گیرد و مبرد را به یونیت داخلی خود پمپاژ می نماید. در عموم مردم از این یونیت به عنوان “کندانسور” یا “مبدل حرارتی” عنوان می شود.

یونیت داخلی کولر گازی

تعمیرات کولر گازی در گوهر دشت کرج 

واحدهای تهویه کولر گازی اکثراً قسمت هایی از یک سیستم سرمایش و گرمایش کامل هستند. واحدهای کولر گزی مرکزی جزو قسمت هایی از یک سیستم گرمایش و سرمایش کل هستند. در هر شرایط تعدای مولفه وجود دارند که باعث کارکرد نادرست دستگاه می‌شوند.

1.عدم هماهنگی با دمای تنظیم شده:

هر سیستم کولر گازی در روزهای با دمای بالا اندکی سختتر عمل می‌کند، اما اگر سرمای کافی را نتواند تولید ‌کند، به احتمال زیاد مشکلی دارد. هنگامی که نیازمند به سرمای بیشتر باشد، یک واحد کوچک با مشکل روبرو می‌گردد. سطوح پایین مبرد می‌تواند باعث شود چرخه خنک کننده طولانی‌تر و کمتر صورت گیرد. فیلتر هوای کثیف، کویل اواپراتور یا کویل کندانسور کثیف می‌تواند کارایی دستگاه را مختل کند. پس لازم است فیلتر هوا را تمیز یا تعویض کرده یا در شرایط نیاز با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

2.بی‌وقفه کار کردن با اندکی توقف:

اگر سیستم شروع به کار می‌کند و بارها و بارها خاموش شود، احتمالا سیستمی که نصب شده مناسب نیست. سطوح پایین مبرد نیز می‌تواند برای کارکرد سیستم‌های کولر گازی سخت باشد و باعث شود که نامرتب کار کنند. احتمال دارد فیلتر هوا مسدود یا بیش از حد کثیف و کویل اواپراتور یخ زده یا کثیف باشد و این نیز می‌تواند اثرگذار باشد. تمیز کردن یا تعویض فیلتر هوا می‌تواند کمک بسزایی داشته باشد، ولی جهت تمیز کردن کویل اواپراتور لازم است با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

3.جریان هوا ضعیف یا بدون جریان هوا

کولرهای گازی دو مرحله‌ای یا چند مرحله‌ای اکثراً برای مدت زمان زیادی با تنظیمات فن اندک کار می‌کنند. چنانچه دمای داخل خانه با دمایی که بر روی ترموستات تنظیم شده تطابق داشته باشد، سیستم شما به صورت معمولی کار می‌کند. با این حال، اگر جریان هوا ضعیف یا بدون جریان هوا باشد، دمای درون محیط همچنان بالا می‌رود و احتمال دارد مشکل داشته باشد. این مشکل می‌تواند علامتی از کثیفی فیلترهوا یا مشکلی در دمنده یا موتور فن واحد درونی باشد. قبل از تماس با تعمیرکار متخصص، فیلتر هوا را عوض کنید.

اجزاء و قطعات کولر گازی

4.دستگاه اصلا کار نمی‌کند:

قبل از تماس با تعمیرکار متخصص، ترموستات دستگاه را چک نمائید تا از روشن بودن سیستم اطمینان پیدا کنید. سپس کنتور برق را چک کنید که فیوز قطع نشده باشد. همچنین فیلتر هوا را از لحاظ آلودگی و گرفتگی بیش از حد چک نمائید. اگر همه موارد ذکر شده مشکلی نداشت، وقت آن رسیده برای تعمیر کولر گازی اقدام کنید. بیشتر دستگاه‌ها شامل بعضی از سنسورهای درونی بوده و می‌توانند در شرایط غیر معمول به طور خودکار خاموش شوند تا به سایر اجزا مانند کمپرسور، کویل اولپراتور و کویل کندانسور خسارت وارد نشود.

5.مصرف بالای انرژی:

در فصل گرما احتمال دارد به دلیل کار بسیار دستگاه، مصرف برق آن افزایش می رود. اگرچه مصرف انرژی در مقایسه با سال قبل افزایش پیدا کرده، وقت آن رسیده دستگاه را چک کنید. فیلتر هوا و کویل کندانسور را از لحاظ انسداد و کثیفی بررسی کنید. چنانچه همه موارد بالا مشکلی نداشت یا مشاهده کردید یخ روی کویل بیرونی یا لوله مسی مبرد جمع شده، برای تعمیر کولر گازی اقدام نمایید.

تعمیرات کولر گازی

کلام آخر 

اگر به تعمیر کولر گازی یا سرویس داکت اسپلیت، اهمیت ندهیم، با گذشت زمان کارکرد و عملکرد دستگاه کاهش می یابد، این در حالی است که مصرف برق آن افزایش پیدا می کند. بنابراین سرویس و تعمیرات کولر گازی از اهمیت بالایی برخوردار است. دراین مقاله، به بررسی مشکلات احتماًلی کولر گازی و تعمیر و سرویس آن پرداختیم.

و اینکه آیا هرشخصی قادر به تعمیر و نصب کولرگازی می باشد؟ بدون گذراندن دوره‌های تخصصی می توان نصب وتعمیرکار کولرگازی شد؟ اکثر مردم اطلاعاتی در مورد نصب و تعمیر کولر گازی ندارند. درنتیجه اگر قصد نصب و یا تعمیر کولرگازی در کرج را دارید لازم است از تیم متخصص گروه آسان کار و از نصابان ماهرو دوره دیده کولر گازی و داکت اسپلیت شرکت ما در گوهردشت کرج کمک بگیرید.برای مشاوره و انجام  کلیه امور مربوط به کولر گازی و داکت اسپلیت  باشماره ما تماس بگیرد و یا در واتساپ پیام بگذارید.

شماره تماس با نمایندگی مجموعه آسان کار
09331405570