تفاوت کولر گازی اینورتر وغیر اینورتر

تفاوت کولر گازی اینورتر وغیر اینورتر

تفاوت کولر گازی اینورتر وغیر اینورتر

با تفاوت کولر گازی اینورتر وغیر اینورتر آشنا شوید تا همدم خنک کننده ایده آل فضای زندگی خود را تعیین کنید.
امروزه دو نوع کولر گازی اصلی در بازار موجود است، کولر گازی اینورتر و کولر گازی سرعت ثابت(غیر اینورتر). دانستن مزایا و قابلیت های هر دو نوع کولر گازی قبل از خرید بسیار مهم است.

مجموعه آسان کار با ارائه خدمات تخصصی در زمینه تعمیر کولر گازی اینورتر و معمولی، به شما کمک می‌کند تا در گرمای طاقت‌فرسای تابستان، از خنکای مطبوع خانه خود لذت ببرید.ما با بهره‌گیری از تکنسین‌های مجرب و باتجربه، و همچنین استفاده از ابزارآلات مدرن و به‌روز، کلیه عیوب و مشکلات کولر گازی شما را در سریع‌ترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت، رفع می‌کنیم.

tel:09331405570

09331405570

تفاوت کولر گازی اینورتر وغیر اینورتر

تفاوت کولر گازی اینورتر و معمولی

اگر چه هر دو کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر دستگاه های تهویه مطبوع عملکردهای مشابهی دارند، تفاوت در نوع فناوری کمپرسور است. عملکرد کمپرسور فشرده سازی و انبساط مایع مبرد است، بنابراین خنک کننده لازم برای خنک کردن هوای ورودی را فراهم می کند.

وقتی نوبت به خنک کردن و تهویه هوای خانه می‌رسد، شما تهویه مطبوع کم مصرف، سازگار با محیط زیست و مقرون به صرفه را می‌خواهید تا شما و عزیزانتان احساس راحتی کنید و بتوانید از هوای تمیز و با کیفیت لذت ببرید.

امروزه سیستم های تهویه مطبوع با فناوری اینورتر به دلیل بهره وری انرژی و عملکرد کم صدا به گزینه ای مطلوب برای صاحبان خانه تبدیل شده اند. اما آنها چگونه کار میکنند؟ و تفاوت آنها با کولرهای معمولی غیر اینورتر چیست؟

کولر گازی چگونه کار می کند؟

برای اکثر مردم، تهویه مطبوع فقط هوای خنک را در دمایی که فرد در آن تنظیم می کند، پرتاب می کند. اما آیا واقعاً اینطور کار می کند؟ در واقع کولر گازی در حین فرآیند خنک‌ سازی، هوای داخل را گرفته، با عبور از اواپراتور خنک می‌کند و به داخل اتاق می‌ریزد. این کاملاً برخلاف عملکرد کولرهای قدیمی خوب ما است. کولرهای هوا قبلاً هوای بیرون را می گرفتند، با آب خنک می کردند و به داخل پرتاب می کردند. اما کولرها فقط روی هوای داخلی کار می کنند. کولر گازی همراه با اواپراتور دارای یک کمپرسور نیز می باشد که گاز (مبرد) موجود در AC را فشرده می کند تا خنک شود و به نوبه خود هوای داخلی ورودی از اتاق را خنک می کند.

کولز گازی معمولی (غیر اینورتر)چیست؟

کمپرسور یا خاموش است یا روشن. زمانی که روشن است، با ظرفیت کامل کار می کند و برق کاملی را مصرف می کند که برای مصرف آن طراحی شده است. هنگامی که ترموستات به سطح دمای تنظیم شده در AC می رسد، کمپرسور متوقف می شود و فن در( AC) به کار خود ادامه می دهد. هنگامی که ترموستات احساس کرد که دما افزایش یافته است، کمپرسور دوباره راه اندازی می شود.

کولر گازی اینورتر (1)

کولر گازی اینورتر چیست؟

فناوری اینورتر مانند یک شتاب دهنده در خودرو عمل می کند. هنگامی که کمپرسور به قدرت بیشتری نیاز دارد، به آن قدرت بیشتری می دهد. وقتی به نیروی کمتری نیاز دارد، توان کمتری می دهد. با استفاده از این فناوری، کمپرسور همیشه روشن است، اما با توجه به دمای هوای ورودی و سطح تنظیم شده در ترموستات، توان کمتر یا توان بیشتری مصرف می کند. سرعت و قدرت کمپرسور به طور مناسب تنظیم می شود. این فناوری در ژاپن توسعه یافته و در آنجا با موفقیت برای تهویه مطبوع و یخچال استفاده می شود. این فناوری در حال حاضر فقط در دستگاه های تهویه مطبوع اسپلیت موجود است.

 بیشتر بخوانید: 8 علت رایج صدا های کولر گازی و نحویه رفع آن 

مزایای فناوری اینورتر چیست؟

هر تهویه مطبوع برای حداکثر بار اوج طراحی شده است. بنابراین یک AC 1.5 تنی برای اندازه مشخصی از اتاق و 1 تن برای اندازه های مختلف طراحی شده است. اما همه اتاق ها به یک اندازه نیستند. یک دستگاه تهویه مطبوع معمولی با ظرفیت 1.5 تن همیشه در زمان کارکرد کمپرسور در حداکثر توان مورد نیاز کار می کند.

یک دستگاه تهویه مطبوع با فناوری اینورتر به طور مداوم کار می کند اما تنها آنقدر توان مصرف می کند که برای ثابت نگه داشتن دما در سطح مورد نظر لازم است. بنابراین به نوعی به طور خودکار ظرفیت خود را بر اساس نیاز اتاقی که خنک می کند تنظیم می کند. بنابراین مصرف برق بسیار کمتر و مصرف واحدهای کمتر برق.

نکته مهم 

اگرچه کولر گازی با فناوری اینورتر ظرفیت خود را بر اساس نیاز اتاق تنظیم می کند، اما نصب یک کولرگازی با اندازه مناسب در یک اتاق بسیار مهم است. لطفاً قبل از خرید مطمئن شوید که ظرفیت اتاق و کولر گازی را ارزیابی کرده اید.

نصاب کولر گازی

کولر گازی اینورتر که برای محیط زیست بهتر است

کولر گازی اینورتر مبرد R32 تغذیه می شود که ظرفیت خنک کنندگی بالاتری دارد و باعث صرفه جویی در مصرف انرژی کولر گازی می شود. پتانسیل گرمایش جهانی (GWP) پایینی دارد، بنابراین انتشار گازهای گلخانه ای به میزان قابل توجهی مضر کمتری تولید می کند.

سیستم های تهویه مطبوع اینورتر یک انتخاب برنده همه جانبه

در حالی که سیستم های تهویه مطبوع غیر اینورتر ممکن است هزینه کمتری داشته باشند، سیستم های تهویه مطبوع اینورتر بی سر و صدا عمل می کنند تا یک راحتی خنک کننده پایدار و کارآمدتر را ارائه دهند که در دراز مدت ارزش بهتری را ارائه می دهد.

تفاوت بین فناوری اینورتر غیر اینورتر چیست؟

1. تهویه مطبوع با فناوری اینورتر، کولر گازی با سرعت متغیر(تناژ) متغیر هستند و بنابراین از نظرعملیاتی با کولرهای معمولی که دارای کمپرسورهای تک سرعته و تک تناژ هستند کاملاً متفاوت هستند.

2. تهویه مطبوع با فناوری اینورتر سرعت(تناژ) خود را بسته به بار گرمایی یک اتاق تنظیم می کند. در حالی که کولرهای معمولی این کار را نمی کنند.

3. هر اتاق دارای بار حرارتی متفاوتی است، حتی اگر اندازه آنها یکسان باشد. بار گرمایی به عوامل مختلفی بستگی دارد همانطور که در مقاله خود آورده ایم: مواردی که بر مصرف برق در کولر گازی تأثیر می گذارد . برای تشبیه به شما، هر انسانی متفاوت است. حتی در این صورت سایز کمر اکثر شلوارهای موجود در بازار ثابت است (الاستیک را رها کنید).

تفاوت کولر گازی ها

مثال :

اینورتر فناوری AC درست مانند یک شلوار با کمر الاستیک است که می تواند اندازه را تنظیم کند. مزیت دیگر این است که حتی اگر اندازه کمر کم یا زیاد شود، شلوار کش دار متناسب با آن تنظیم می شود. تهویه مطبوع معمولی اندازه ثابتی دارند.

4. بر اساس داده‌های مربوط به مصرف برق توسط BEE، ACهای اینورتر با رتبه‌بندی‌های 3 ستاره BEE حدود 7 درصد نسبت به ACهای غیر اینورتر دارای رتبه 3 ستاره BEE، کارآمدتر انرژی هستند.

 مثال :

بار گرمایی در یک اتاق ثابت نمی ماند و در فصل ها متفاوت است، بر اساس تعداد افراد متفاوت است، بین روز و شب متفاوت است، بر اساس مشخصات آب و هوای مکان شما متفاوت است. برای گرفتن همان قیاسی که در بالا به آن اشاره کردیم، اندازه دور کمر با مقدار غذایی که فرد می خورد یا مقدار ورزش انجام می دهد، افزایش یا کاهش می یابد. بنابراین همانطور که یک شلوار با کمر کشسان می تواند به خوبی کار کند، یک تهویه مطبوع با فناوری اینورتر می تواند به خوبی کار کند.

خرید کولر گازی و تفاوت های آن ها

اکنون اجازه دهید تفاوت بین این دو را ببینیم تا هنگام خرید کولر گازی برای خانه یا محل کار خود انتخاب آسانی داشته باشید.

سرعت

کولر گازی اینورتر دارای یک کمپرسور با سرعت متغیر است که امکان عملکرد کنترل شده. کمپرسور بر اساس نیاز را فراهم می کند تا دمای کولر گازی تنظیم شود. از طرف دیگر کولر گازی با سرعت ثابت دارای یک کمپرسور استارت استاپ معمولی است که برای ایجاد اثر خنک کننده مطلوب یا روشن یا خاموش می شود. قادر به تنظیم سرعت کمپرسور نیست و در نتیجه انرژی بیشتری در حین کار مصرف می کند.

بهره وری

سیستم تهویه مطبوع اینورتر تا حد زیادی کم مصرف ترین است. نسبت به کولر گازی سرعت ثابت اقتصادی تر و روان تر است. به دلیل داشتن کمپرسور دور متغیر، برق کمتری مصرف می کند و برای محیط زیست نیز مفید است.

تعمیر کمپرسور کولر گازی

سر و صدا

کولر گازی اینورتر در حال کار بی صدا است. برخلاف کولرگازی‌های سرعت ثابت، زمانی که به دمای تنظیم‌شده رسیدند، نیازی به خاموش و روشن شدن ندارند، بلکه به طور مداوم دما را تنظیم می‌کنند و صدایی تولید نمی‌کنند یا صدای کمی تولید می‌کنند.

هزینه

هزینه خرید کولر گازی اینورتر کمی بیشتر از کولر گازی با سرعت ثابت است. اما همانطور که قبلا گفته شد، به دلیل هزینه های نگهداری و بهره برداری کمتر، سرمایه گذاری عاقلانه ای محسوب می شود.

کلام آخر

با در نظر گرفتن تمام نکات فوق، توصیه می شود کولر گازی متناسب با نیاز خود انتخاب کنید. بسته به اینکه چند بار از کولر گازی استفاده می کنید . تا چه میزان تنظیمات یا درجه حرارت، باید بتوانید تصمیمی آگاهانه در مورد انتخاب کولر گازی خود بگیرید.

برای مشاوره و نصب انواع کولر گازی  با مجموعه آسان کار تماس بگیریدو در وات ساپ پیام  بگزار ید.

شماره تماس با نمایندگی مجموعه آسان کار
09331405570